Galli Strings

Firma Galli Musical Strings Company powstała w 1890 roku z inicjatywy Tommaso Galli, który ponad sto lat temu rozpoczął produkcję strun do instrumentów muzycznych. Na początku działalności firma produkowała struny wykonywane z preparowanych jelit zwierzęcych. W 1950 roku w firmie rozpoczyna pracę Roberto Galli. 

Lata 70. to wprowadzenie pierwszych innowacji w procesie produkcyjnym. Stosowanie materiałów najwyższej jakości i stuletnie doświadczenie udoskonalane jest poprzez wprowadzanie nowych procesów produkcyjnych i zaawansowanych technologicznie maszyn. W 1985 roku syn Roberto, Tommaso Galli, dołącza do firmy jako trzecie pokolenie rodziny Galli. W tym czasie firma powoli dochodzi do pełnej automatyzacji procesu produkcyjnego. Poszerza się produkcję i oprócz strun do wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych wprowadzana jest szeroka gama nowych akcesoriów muzycznych.

Przez 100 lat nastąpiło wiele zmian w Galli, ale z pewnością nie zmieniła się idea firmy: wytwarzanie najlepszych strun. Dziś Galli Strings produkuje struny do praktycznie wszystkich instrumentów strunowych i smyczkowych – od gitar, przez skrzypce aż do harf. Doświadczenie trzech pokoleń miało duży udział w dopracowaniu produkcji strun do perfekcji. Galli Strings to firma na poziomie międzynarodowym, a ich struny zostały docenione przez muzyków na całym świecie.