Ddrum

Historia Ddrum zaczyna się w Szwecji – w roku 1983. To wtedy Hans Nordelius (założyciel NORD Keyboards) stworzył Digital Percussion Plate 1 – pierwszy pad perkusyjny pozwalający na dynamiczną grę z wykorzystaniem samplowanych dźwięków. Zwieńczone natychmiastowym sukcesem rynkowym, innowacyjne podkładki perkusyjne, naciągi i obręcze firmy Ddrum szybko zyskały dużą i lojalną rzeszę fanów.

Ddrum, jakie znamy dzisiaj powstało w 2005 roku, kiedy zostało sprzedane firmie Armadillo Enterprises. Jedną z pierwszych decyzji było znaczne poszerzenie linii produktów o zestawy akustyczne, werble, sprzęt i akcesoria, co uczyniło Ddrum firmą oferującą pełną gamę bębnów. Od dawna uważani za innowatora w dziedzinie bębnów elektronicznych, opierając się na tej historii, jako pierwsi zastosowali w zestawach akustycznych bębny wykonane w 100% z jesionu. 

Ddrum od początku do końca chce być firmą, która służy codziennym potrzebom perkusistów. Jakość. Innowacja. Przystępność. Te trzy słowa to cała misja firmy; „Projektujemy perkusje akustyczne, perkusje elektroniczne, wyzwalacze spełniające standardy branżowe i wysokiej jakości sprzęt, który zapewnia wydajność i innowacyjność pożądaną przez dzisiejszego perkusistę”.