Stagg

Historia marki Stagg sięga lat 70-tych. To właśnie w Japonii pojawiły się pierwsze modele gitarach sygnowanych tą marką. Dziś stare gitary Stagg uchodzą już za kultowe, a niektóre modele osiągają astronomiczne ceny na portalach aukcyjnych. Rok 1995 był niejako przełomem dla marki, bowiem to wtedy Leonardo Baldocci – założyciel firmy EMD odnowił i znacznie rozszerzył asortyment Stagga. Od teraz firma nie tylko oferowała gitary, ale również inne instrumenty oraz szeroką gamę sprzętu audio. 

Dziś marka Stagg jest obecna w ponad 70 krajach na świecie i zatrudnia ponad 120 pracowników. Siedziba firmy mieści się w Brukseli. 

W ofercie Stagg można znaleźć szeroką gamę instrumentów muzycznych. Najbardziej rozpoznawalne, bez wątpienia, są gitary – elektryczne i akustyczne. Firma produkuje również instrumenty smyczkowe i dęte, a nawet zestawy perkusyjne. Jakby tego było mało, przedsiębiorstwo jest również producentem sprzętu audio, nagłośnieniowego czy okablowania. Można rzec, że mają właściwie wszystko, czego może potrzebować każdy muzyk. Swoją rozpoznawalność i zaufanie wśród klientów Stagg zaskarbił głównie za sprawą tworzenia produktów bardzo przystępnych cenowo przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości.

W styczniu 2020 przedsiębiorstwo świętowało swoje 25 urodziny. Był to symboliczny gest wobec sukcesu, który udało się osiągnąć marce.