Sommer Cable

Założona w 1999 roku przez Friedhelma Sommera oraz Rainera Blancka, firma Sommer Cable jest innowacyjnym projektantem oraz producentem wysokiej jakości przewodów, złącz i elektroniki o szerokim wachlarzu zastosowań. Siedziba główna Sommer Cable znajduje się w niemieckim regionie Black Forest, natomiast od niedawna funkcjonuje nowy oddział w Santa Rosa (CA, USA) zarządzany przez weterana branży – Martina Ucika.
Wraz z biegiem lat produkty audio stają się coraz bardziej złożone, a jakość odtwarzanego dźwięku ciągle wzrasta. Obecnie przewody nie są ważne jedynie dla audiofilów i pasjonatów, lecz również dla producentów instrumentów jak i wyposażenia audio, a nawet hobbyści są w stanie zauważyć różnice w brzmieniu.
W tej sytuacji producenci przewodów zostali postawieni przed bardzo ważnym wyzwaniem, ponieważ wszystkie niuanse techniczne stały się słyszalne i mogą zostać zweryfikowane.

Dla marki takiej jak Sommer Cable jest to bardzo korzystna zmiana, ponieważ posiada ona w swojej ofercie najwyższej jakości produkty udoskonalane przez lata, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta.