Rivera

W sierpniu 1976 roku Paul Rivera założył Rivera R&D w południowej Kalifornii, aby zapewnić muzykom i branży muzycznej najnowocześniejszy sprzęt, który odpowiadałby ich wymaganiom.i. Rivera jest firmą prywatną. Firma nie ma akcjonariuszy, nie musi dostosowywać się do trendów ani słupków sprzedaży. Wszystkie swoje moce przerobowe kieruje ku tworzeniu jak najlepszych wzmacniaczy gitarowych i efektów. W przypadku produktów Rivera nie ma miejsca na kompromisy. Jakość i dbałość wykonania stoją na najwyższym poziomie, co sprawia, że marka należy do segmentu premium. 

Tylko Rivera produkuje w pełni lampowe stereofoniczne wzmacniacze combo, serię S120. Tylko Rivera buduje w pełni lampowy wzmacniacz do gitary akustycznej, Sedona. Tylko Rivera miała dość przewidywania i innowacji, aby wprowadzić na rynek systemy subwooferów aktywnych ponad sześć lat temu.

Każdy produkt marki Rivera jest przeznaczony dla muzyków i ma na celu zaspokojenie ich potrzeb. W miarę rozwoju firma rozszerza możliwości produkcji wzmacniaczy. Posiadając sprzęt marki Rivera masz pewność nie tylko co do absolutnie najlepszej jakości dźwięku, ale również co do świetnie zainwestowanego kapitału, bowiem kiedy starsze sprzęty innych marek zostaną wycofane i porzucone, wzmacniacze Rivera wciąż będą produkowane w niezmienionej formie i wciąż będą zyskiwać na wartości.