Royal Classics Strings

„Głos twojej gitary”

Mimo, że są niezbędne, struny gitarowe są zazwyczaj klasyfikowane jako akcesorium. Nic bardziej mylnego, ponieważ to właśnie bez strun gitara nie może produkować żadnego brzmienia.

RC Strings produkuje struny do gitary i instrumentów jej pokrewnych od ponad 40 lat. Celem istnienia tej marki jest przelewanie swojej pasji na jakoś brzmienia gitary każdego muzyka, tak aby to on sam stwierdził, że struny to równie ważny element tego instrumentu jak cała reszta. RC strings jest bezwzględnym sprzymierzeńcem wyrażającym muzyczną wrażliwość gitarzysty i pozwalającym mu osiągnąć spełnienie.

Z tego właśnie powodu, Royal Classics oferuje szeroką gamę strun i ich różnych kombinacji, które oferują pełen wachlarz ustawień.

Każda gitara i każdy gitarzysta inaczej reagują na różne rodzaje strun. RC Classics ze swoją bogatą ofertą, przygotowaną w odpowiedzi na liczne pytania i przy pomocy wskazówek i preferencji artystów koncertowych z całego świata – ze szczególnym uwzględnieniem artystów współpracujących z RC Strings – powinna spełnić oczekiwania każdego muzyka.

Gitarzysta, zwłaszcza profesjonalny, ma obowiązek we własnym zakresie próbować osiągnąć najlepsze rezultaty za pomocą wszystkich dostępnych środków – uzyskać najlepsze brzmienie swojej gitary, wynikające ze swojego indywidualnego stylu gry.

RC Strings w swojej ofercie posiada również struny do innych instrumentów – ukulele, mandolin, lutni.