göldo music

Historia göldo music jest nierozłącznie związana z postacią Dietera Gölsdorfa. W 1978 roku Gölsdorf rozpoczął sprzedaż własnoręcznie zaprojektowanych części zamiennych. Oferował je bezpośrednio gitarzystom i sprzedawał w bardzo dobrych cenach. Części te oznaczone były marką Rockinger, a całe przedsięwzięcie odniosło duży sukces. Rockinger w mgnieniu oka zyskał doskonałą reputację, dzięki nowatorskim rozwiązaniom oraz licznym pomysłom Gölsdorfa dotyczącym gitary elektrycznej.

Produkty takie jak pierwszy na świecie zestaw gitary elektrycznej czy basu do samodzielnego montażu, pierwszy przetwornik P90 w rozmiarze humbuckera, pierwszy system tremolo z niezawodnym strojeniem – zapamiętany jako Tru Tune Tremolo i wiele więcej innowacji zrewolucjonizowało rynek części gitarowych w Niemczech w tamtym okresie. Fundamenty zostały przygotowane na to, co miało nadejść później w ramach kontynuacji i rozwinięcia pracy Gölsdorfa – göldo music GmbH.

W 1991 roku, gdy Rockinger był już historią – Gölsdorf założył nową firmę o nazwie göldo music. Zamiast zaopatrywać muzyków bezpośrednio, jak pod sztandarem Rockingera, göldo music od samego powstania miało w założeniu działać jako sprzedawca hurtowy, oferując klientom i producentom na całym świecie wysokiej jakości części gitarowe i zaawansowane narzędzia warsztatowe.

Historia göldo music nabrała prawdziwego rozpędu dopiero 10 lat później, kiedy to Ingo Renner – dyrektor zarządzający, a wkrótce współwłaściciel – przejął stery firmy i pozwolił Dieterowi Gölsdorfowi w pełni skoncentrować się na opracowywaniu nowych rozwiązań i części.

Niezliczone projekty göldo music pojawiają się dzisiaj pod wieloma markami, które są ich własnością, przykładowo: göldo (systemy tremolo, przetworniki, osprzęt), Duesenberg (gitary, osprzęt, przetworniki, wzmacniacze, efekty), Diego (gitary, osprzęt), Roger (gitary, przetworniki), a także – ekskluzywnie na Europę – Kluson (klucze i przetworniki). Dzisiaj, sklep internetowy goeldo.de posiada ofertę zawierającą ponad 2000 produktów i od dawna jest platformą wybieraną przez niezliczonych gitarzystów, lutników oraz sklepy na całym świecie.

Chociaż wszystko rozpoczęło się od wizjonerskiego, jedno-osobowego biznesu, prowadzonego w piwnicy dawnej piekarni w Hannover, nie stało to na przeszkodzie w rozwoju i przeistoczeniu się w dynamiczną firmę zatrudniającą ponad 30 pracowników, którzy każdego dnia spełniają potrzeby gitarzystów, a także lutników na całym świecie.