FBT Audio

Marka FBT jest obecna już w przynajmniej 100 krajach na świecie, mając ponad 360 dystrybutorów. To wielki dla nas zaszczyt być jednym z nich. Firma ma swoje początki w 1963 roku w Recanati, małym miasteczku w centrum Włoch. Od ponad 60 lat włoskie FBT zajmuje się tworzeniem i produkcją profesjonalnych systemów nagłośnieniowych. Misją i nadrzędnym celem całego zespołu jest dostarczanie muzykom i dźwiękowcom na całym świecie jak najlepszej jakości audio oraz systemów nagłośnieniowych, które od 60 lat spełniają swoje zadania na scenach dużych i małych.

W ofercie FBT możemy znaleźć między innymi:

  • Kolumny pasywne i aktywne
  • Monitory sceniczne
  • Subwoofery
  • Mikrofony
  • Końcówki mocy
  • Wzmacniacze

FBT, oprócz systemów nagłośnieniowych, oferuje również cały osprzęt potrzebny do eksploatacji tychże. M.in. pokrowce, obudowy, zawiasy, mocowania i wiele innych.

Tradycja i Rzemiosło

Tym, co wyróżnia FBT spośród innych firm zajmujących się produkcją audio jest nie tylko najwyższa jakość oferowanych głośników czy kolumn, ale również to, że całe przedsiębiorstwo mieści się pod jednym dachem. To właśnie w siedzibie firmy powstają wszystkie pierwsze zamysły co do nowych produktów. Te, z kolei, niedługo przekształcają się, podczas długiego procesu prób i testów, w gotowe projekty. Nowy model z wersji na papierze szybko trafia na linię produkcyjną, gdzie można już stworzyć i zaprogramować dla niego całą elektronikę, czyli rdzeń i punkt wyjścia dla każdego produktu. W tej samej fabryce tworzone są później drewniane obudowy do głośników, metalowe konstrukcje czy plastikowe mocowania. Gotowy, złożony już model przechodzi, następnie, przez serię rygorystycznych testów audio, po których zaliczeniu może z powodzeniem zostać odebrany przez klienta.