PRS Guitars

Wszystko rozpoczęło się tak samo jak w wielu innych butikowych firmach: Peter Diezel, grając w jednej z grup rockowych w latach 80 nie był wystarczająco usatysfakcjonowany brzmieniem swojego sprzętu – zmodyfikował go – po czym zaczęli zgłaszać się do niego inni gitarzyści.W tamtym czasie był on sławny z podkręcania wzmacniaczy na scenie podczas koncertów, lecz limity jego ówczesnych wzmacniaczy były zbyt frustrujące, aby nie spróbować czegoś nowego. Na szczęście Peter Diezel spotkał na swojej drodze Petera Stapfera, profesjonalnego muzyka z dużym doświadczeniem marketingowo/handlowym, który był gotowy na zbudowanie własnej marki.

Diezel Amplification

Pierwszy wzmacniacz, który w dalszym ciągu jest w sprzedaży ujżał światło dzienne w 1994 roku – mowa oczywiście o ikonicznej VH4. Wzmacniacz ten był rozchwytywany na scenie muzycznej Monachium, lecz sukces ograniczył się do Niemiec i Austrii. Legenda mówi, że jedna sztuka VH4 dotarła za ocean do studia w Los Angeles, jak później się okazało, nowego obszaru działalności Diezel Amplification. Z czasem coraz więcej wielkich graczy (jak Metallica, Guns & Roses) zaczęło nagrywać na wzmacniaczu VH4 i tym samym cała Ameryka zakochała się w brzmieniu Diezla.

W późnych latach 90 scena muzyczna zmieniła się – hard/heavy rock stawał się coraz mniej popularny, a rynek wzmacniaczy prosił o bardziej nowoczesne konstrukcje. Peter Diezel w tamtym czasie rozpoczął pracę nad nowym potworem, posiadającym charakterystyczne dla marki cechy jak midi czy przełączane pętle. Nowy prototyp pojawił się w 2001 roku i otrzymał bardzo pozytywny odzew na imprezach NAMM i FMF.
W latach 2002 – 2004, między innymi, ukazał się nowy model wzmacniacza, nazwany „Herbert” (po ojcu Petera Diezla), fabryka Diezla została przeniesiona do Bad Steben (rodzinnego miasta Petera), stworzona została strona www przekazująca całemu światu najnowsze wiadomości o marce, a popularność Diezla ciągle utrzymywała się.
W 2005 roku, po pomyśle stworzenia dwu-kanałowego wzmacniacza, na targach NAMM otrzymaliśmy nowy model Diezla – „Einstein” w trzech konfiguracjach: 100W, 50W head lub 50W combo. 2006 przyniósł nam kontroler midi – „Columbus”, prosty w użyciu i niezniszczalny.
Kolejne lata to kolejne sukcesy marki – pierwszy wzmacniacz klasy A „Schmidt”, nowa technologia przełączników, FS5S i FS5H, prezentacja wzmacniacza „Hagen” w 2011 roku na Musikmesse we Frankfurcie oraz efekty gitarowe na wzór ikonicznych wzmacniaczy.

Jeśli poszukujesz najwyższej jakości sprzętu gitarowego znanego i uznawanego na całym świecie to nie czekaj, tylko wybierz swój model butikowej marki Diezel-Amps!