Denis Wick

W wielkim świecie muzyki istnieje wiele małych, rodzinnych przedsiębiorstw, które rozpoczeły swoją działalność, ponieważ jeden z muzyków postanowił własnoręcznie stworzyć produkt, który da lepsze rezultaty niż jakikolwiek inny, instniejący już na rynku.
W ten sam sposób rozpoczynał również Denis Wick w 1968 roku – początkowo tworząc tłumiki i ustniki w celu spełnienia potrzeb własnych jak i swoich współpracowników z Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej. W tamtym czasie bardzo trudno było znaleźć dobre jakościowo tłumiki i ustniki tworzące odpowiedni zakres tonalny.
Małymi krokami, kontynuując swoją pracę, przedsiębiorstwo Denisa Wicka rozrosło się do miana jednego z czołowych producentów akcesoriów do instrumentów dętych na świecie. Tłumiki projektowane przez Denisa są rozpoznawalne i uznanie przez każdego muzyka, a ustniki ustanowiły nowy standard brzmienia, komfortu i intonacji stając się główną częścią wyposażenia każdej osoby grającej na instrumencie dętym.
Fabryka Denisa Wicka w Hamworthy (Dosert) zatrudnia najbardziej doświadczonych rzemieślników i specjalistów do tworzenia swoich akcesoriów, które mogą zostać znalezione w orkiestrach, grupach jazzowych, zespołach muzycznych i orkiestrach wojskowych w każdym zakątku naszego globu.
Denis Wick przy tworzeniu swoich produktów wpółpracuje z najwyższej klasy światowymi muzykami. Przykładem może być udział kompozytora Benjamina Brittena w wyborze najlepszego spośród prototypów ustników puzonowych, który to jest produkowany do dzisiaj. Jedynie kilku producentów może pochwalić się aprobatą ze strony tak wielkiego wirtuoza.

Produkty Denisa Wicka tworzą historię wielkiego sukcesu, który w dalszym ciągu kontynuują wprowadzając innowacyjność i rozkwit w wielkim świecie muzyki.