Chateau

Tenon został założony w roku 1979 w Tajwanie przez Pana Changa, z celem „tworzenia instrumentów muzycznych, które są dobrej jakości i przystępnej cenie’. Po 10 latach, Tenon zaczął budować fabrykę instrumentów, żeby zwiększyć swoje szanse na rozwój i możliwości produkcyjne. Kamieniem milowym dla Tenona było ustanowienie własnej marki – Chateau w roku 1999.

Inspiracja na nazwę marki pochodzi z rodzinnego miasta Pana Changa, które w wymowie brzmi podobnie do francuskiego słowa „Chateau” (po angielsku znaczy to „zamek”). Założyciel chciał nie tylko przywołać nostalgię dla rodzinnego miasta przez tę nazwę, ale też wyrazić, że instrumenty jego marki, szczególnie saksofony, są długowieczne i trwałe – tak jak zamki.

Saksofony Chateau są ręcznie wykonane od początku, aż do końca. Każdy proces – od kształtowania, lutowania, bufowania oraz lakierowania do składania – jest realizowany pod ścisłą kontrolą jakości w naszej fabryce. A zatem, saksofony Chateau mają mnóstwo wyjątkowych i świetnych cech, takich jak precyzyjna intonacja czy też ponadprzeciętny, rezonansowy, czysty dźwięk. Jednym z najbardziej istotnych aspektów jest ich niesamowita wytrzymałość.

Chateau cechuje się wybitnością, unikalnym stylem, innowacyjnością oraz stałym dążeniem do podnoszenia jakości, rozwoju. Sami się przekonacie, że saksofony Chateau dadzą Wam więcej niż mogliście kiedykolwiek oczekiwać.