BlackSmith

Firma BlackSmith jest zaufanym producentem najwyższej jakości progów gitarowych na świecie od 1984 roku. Do najbardziej prestiżowych klientów tej marki należą liderzy branży. Po wielu latach sukcesów w produkcji progów, BlackSmith zdecydował się przenieść własne koncepcje na produkcję strun do gitar elektrycznych, akustycznych i basowych. Struny BlackSmith są obecnie dostępne w ponad 20 krajach na całym świecie!

Każda struna BlackSmith jest wynikiem wieloletnich prac inżynieryjnych i testów profesjonalnych gitarzystów. Są precyzyjnie zaprojektowane zgodnie z wymagającymi specyfikacjami przy użyciu najwyższej jakości stali, niklu i brązu wyprodukowanych w USA, a następnie umieszczane w opatentowanym opakowaniu i zamykane próżniowo.

Zespół inżynierów BlackSmith rozpoczął od zbadania innych technik produkcji strun – zarówno maszynowych, jak i ręcznych – zbierając dane i analizując mocne i słabe strony wszystkich opcji. Po pełnym przeglądzie najpopularniejszych obecnie marek BlackSmith zdecydował się stworzyć własne niestandardowe rozwiązanie, które dzięki komputerowej operacji i dokładnemu nadzorowi, praktycznie całkowicie eliminuje wibracje rdzenia podczas procesu nawijania. Dzięki temu BlackSmith może wytwarzać struny z niezrównaną konsystencją i zadbać dokładną intonację i stabilność strojenia. Dla muzyków szukających przedłużonej trwałości i żywotności strun, ale z taką samą jakością wykonania i brzmieniem niepowlekanych strun, BlackSmith opracował również ekskluzywne struny Nano-Carbon Shield. Zwykłe niepowlekane struny do gitar elektrycznych, akustycznych i basowych są zazwyczaj uszkadzane przez brud, zanieczyszczenia, wilgoć i skórę. Cząsteczki te przywierają do uzwojeń podczas gry, zanieczyszczając struny, osłabiając brzmienie i skracając żywotność. Ochrona BlackSmith Nano-Carbon działa jak fizyczna bariera między struną a tymi szkodliwymi zanieczyszczeniami – ale oferuje jaśniejszy dźwięk i odczucie niepowlekanych strun. Oprócz dłuższej żywotności strun, osłona BlackSmith Nano-Carbon zmniejsza zużycie progów i nie łuszczy się jak inne powłoki strun.

Niezrównane połączenie światowej klasy materiałów BlackSmith, innowacyjna inżynieria, najnowocześniejsza technologia produkcji i opatentowane opakowanie zapewniają wszystkim gitarzystom na całym świecie najwyższy poziom brzmienia, grywalności, intonacji, trwałości i stabilności strojenia – wszystko w bezkonkurencyjnej cenie!